Producent
Informacje o produkcie

Pylos Mini

Pylos Mini

Dostępność: Niedostępna

Cena: 68,00 zł

Pylos Mini, to poręczna wersja klasycznego Pylosa stworzona z myślą o podróży. Mniejsza plansza i opakowanie pozwolą zabrać ją praktycznie wszędzie. Gra w pociągu czy samochodzie nie stanowi już żadnego problemu. Plansza ma wymiar 17x17 cm.

Ekskluzywne wykonanie, drewniana plansza z szesnastoma okrągłymi zagłębieniami, 30 drewnianych kul (po 15 w 2 kolorach) oraz zasady z gatunku ?już prościej się nie da? mogą zwieść początkujących miłośników gier! A jednak Pylos jest tą odmianą ?kulek?, które wciągają bez reszty i to na długie godziny.

Celem gry jest ustawienie ostatniej swojej kuli na szczycie piramidy. Banalne? Jeżeli tak sądzisz to musisz spróbować!

Zasady? Bardzo proste! Gracze na zmianę przemieszczają po jednej ze swych kul. Własną kulę można dołożyć na puste pole planszy lub na inne, wcześniej położone kule formując następny poziom. Gdy jednak na pierwszym poziomie w linii prostej, (ale nie po skosie) umieścimy 4 własne kule (3 na drugim poziomie), lub utworzymy na dowolnym z tych poziomów kwadrat z czterech własnych kul to mamy prawo zdjąć z planszy 1 lub 2 dowolne własne kule. Oczywiście nie można zdejmować kul, które stanowią punkt podparcia dla innych wyżej położonych.

Gra jest szybka i emocjonująca. Często kończy się wygraną jednego z graczy w chwili, gdy przeciwnik nie może wykonać swojego ruchu, gdyż wyzbył się wszystkich własnych kul. Tak, więc umiejętne dokładanie i odzyskiwanie kul z planszy jest kluczem do zwycięstwa!

Pylos został doceniony i wyróżniony nagrodami we Włoszech (gra roku),
w Stanach Zjednoczonych ? zdobył nagrodę najlepszej gry według wyboru rodziców, a przez stowarzyszenie MENSA został zakwalifikowany
do pierwszej piątki najlepszych gier!


Edycja:  francuska
Instrukcja:  polska
Liczba graczy:  2
Czas gry:  15 min.
Wiek graczy:  od 8 lat

Zawartość pudełka:

  • drewniana plansza do gry wielkości 17x17 cm
  • 30 drewnianych kul w 2 kolorach
  • instrukcja
Produkty Pokrewne/Powiązane
Pylos

Pylos

Niedostępna
102,00 zł
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Inside

Inside

Niedostępna
51,00 zł
Fasolki: Rozszerzenie

Fasolki: Rozszerzenie

24h
36,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje