Producent
Informacje o produkcie

Escape: The Curse of the Temple

Escape: The Curse of the Temple

Dostępność: Niedostępna

Cena: 180,00 zł

W Escape: The Curse of the Temple uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę poszukiwaczy przygód, uwięzionych w przeklętej świątyni. Wspólnymi siłami muszą aktywować magiczne kamienie w komnatach świątyni, celem wypędzenia klątwy.

Ważne będą: pomysłowość, determinacja, pośpiech i przede wszystkim współpraca. Na swej drodze niejednokrotnie spotkacie bowiem wyzwania, którym nie da się sprostać w pojedynkę. Trzeba działać jak dobrze zgrany zespół, bowiem macie zaledwie 10 minut. Po tym czasie świątynia zawali się!

Escape: The Curse of the Temple to niezwykle oryginalna, kooperacyjna gra planszowa, której przebieg odbywa się w czasie rzeczywistym, bez podziału na tury i wyczekiwania na swoją kolej. Wszyscy działają jednocześnie, starając się sobie nawzajem pomagać i nie panikować pod presją uciekającego czasu.

Wykonując rozmaite akcje każdy z graczy rzuca pulą odpowiednich kości, starając się zebrać zestaw wymaganych symboli. Gdy na kostce wypadnie czarna maska, na skutek rzuconego uroku tracimy ją z puli. Odzyskać taką kostkę można wyrzucając symbol złotej maski.

Celem graczy jest ucieczka całą grupą z tego przeklętego miejsca, w którym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczości się znaleźli. Nieubłaganie uciekający czas odmierzany jest za pomocą nagrania na dołączonej do gry płycie CD. Jak to zwykle w grach kooperacyjnych bywa: wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie cieszą się zwycięstwem lub wspólnie ponoszą klęskę (jeśli chociażby jednemu z graczy nie uda się uciec).

Dla doświadczonych graczy zestaw zawiera dwa moduły urozmaicające rozgrywkę: Klątwy i Skarby. Dzięki nim gra jest bardziej złożona i wymagająca, a kolejne partie bardziej zróżnicowane.

Liczba graczy:     1 - 5 osób
Wiek:     od 8 lat
Czas gry:     ok. 10 minut
Wydawca:     Queen Games
Projektant:     Kristian Amundsen Østby
Ocena BGG:     7.00 / 10 (4553 ocen)
Wydanie:     angielskie

Zawartość pudełka:

  • 19 płytek komnat
  • plansza na kryształy
  • 25 kryształów
  • 25 specjalnych kostek (po 5 na gracza)
  • 5 pionków graczy
  • 5 żetonów graczy
  • płyta cd
  • instrukcja
  • dodatki Skarby i Klątwy

Produkty Pokrewne/Powiązane
Escape: Quest

Escape: Quest

Niedostępna
99,00 zł
Escape: Illusions

Escape: Illusions

Niedostępna
117,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje