Producent
Informacje o produkcie

Altaria Starcie Wymiarów

Altaria Starcie Wymiarów

Dostępność: Niedostępna

Cena: 93,00 zł

Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami. Każdy gracz, z pośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika.

Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy.

W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Za pomocą tych punktów, gracz może przemieścić swojego bohatera, zaatakować wroga lub postawić na planszy unikatowy żeton mocy. Każdy żeton mocy w znaczny sposób może zmienić przebieg wydarzeń.

Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Altarii jest przemijalność żetonów mocy, które po kilku fazach same znikają z planszy, dzięki czemu rozgrywka jest dynamiczna, a sytuacja na planszy stale się zmienia.

Postaraj się jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich bohaterów, przechytrz przeciwnika i okaż się lepszym taktykiem!

Liczba graczy:     2 osoby
Wiek:     od 12 lat
Czas gry:     ok. 45 minut
Projektant:     Piotr Kubicius, Paweł Siemek
Wydanie:     polskie
Instrukcja:     polska

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje