Producent
Informacje o produkcie

Chicago Express (edycja angielska)

Chicago Express (edycja angielska)

Dostępność: Na wyczerpaniu (72h)

Cena: 149,00 zł

Amerykański boom przemysłowy byłby nie do pomyślenia gdyby nie kolej. Odkrycie tego wielkiego kraju było możliwe dzięki transportowi niezbędnych materiałów na wielkie odległości. Dlatego też rozwój przemysłu w Ameryce Północnej jest uważany za synonim rozbudowy sieci kolejowych pojedynczych kompanii. Wiele z nich zostało w tamtych czasach założonych z pomocą inwestorów, którzy wyłożyli niezbędny kapitał.

Postacie takie jak Cornelius Vanderbilt czy Charles Morgan są świadkami tego okresu, ale finansowanie kolei nie było jedyną rzeczą,jaka im przyświecała. Celem nadrzędnym było zdobycie jak największego zysku.

Inwestując w amerykańską gospodarkę końca XIX wieku, gracze starają się osiągnąć możliwie największe zyski rozwijając sektor kolei.

Gracze, wykorzystują pieniądze do nabywania udziałów kompanii kolejowych dzięki czemu mogą wpływać na ich rozwój oraz zarabiają pieniądze, ponieważ w trakcie rozgrywki wypłacane są dywidendy.

Każda kompania kolejowa generuje zysk, który jest w całości rozdzielany między udziałowców (graczy) w formie dywidend w trakcie fazy dywidend. Zysk kompanii może być zwiększany na dwa sposoby, poprzez przyłączenie do sieci połączeń nowego pola miasta/góry lub poprzez rozwinięcie pól już podłączonych do sieci.

Każda kompania kolejowa otrzymuje niezbędny kapitał przede wszystkim przez sprzedaż graczom swoich udziałów.

Tylko gracz, który inwestuje mądrze i rozwija właściwe kompanie ma szanse na otrzymanie największych dywidend. Rozgrywkę wygrywa gracz,który na koniec ma najwięcej pieniędzy.

Zainwestuj w najlepsze kompanie kolejowe i pomnażaj zyski!

Liczba graczy:     2 - 6 osób
Wiek:     od 12 lat
Czas gry:     ok. 60 minut
Wydawca:     Queen Games
Projektant:     Harry Wu
Ocena BGG:     7.00 / 10 (4682 ocen)
Wydanie:     międzynarodowe
Instrukcja:     angielska

Gra nie zawiera żadnych napisów, więc do rozgrywki nie jest wymagana znajomość języka angielskiego - wystarczy, aby jeden z graczy znał ten język do lektury instrukcji.

Zawartość pudełka:

  • 1 plansza
  • 23 domki
  • 5 żetonów
  • 3 kartonowe wskazówki oraz 3 zapinki
  • 20 udziałów
  • pieniądze
  • 103 lokomotywy w kolorach kompanii
  • 5 znaczników zysku
  • 4 akty założycielskie 4 kompanii kolejowych
  • instrukcja
Produkty Pokrewne/Powiązane

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje