Producent
Informacje o produkcie

Szachy/Warcaby (wersja podłogowa XXL)

Szachy/Warcaby (wersja podłogowa XXL)

Dostępność: 72h

Cena: 67,00 zł

SZACHY

Szachy to strategiczna gra umysłowa. Opracowanie pierwszych zasad gry datuje się na V wiek n.e.
w Indiach, czyli ponad 1500 lat temu. Zebrano liczne dowody na potwierdzenie tego, że tak było - świadczą o tym liczne wykopaliska i zapisy w starych księgach. Do Europy gra trafiła około 1000 lat temu, do Polski, około 800 lat temu. Obecnie szachy są grą znaną na całym świecie.

Klasyczna partia szachów toczy się pomiędzy dwiema osobami. Szachownica, na której rozgrywana jest partia podzielona jest na 64 pola: jasne i ciemne (na przemian), nazywane umownie - białymi
i czarnymi. Najważniejszą figurą w szachach jest król. Celem gry jest zamatowanie króla przeciwnika. Wygrywa ten gracz, który dokona tego pierwszy.

WARCABY

Przed rozpoczęciem partii rozkładamy pionki w skrajnych rzędach, na ciemnych polach. Środkowe rzędy pozostają puste. Celem gry jest zbicie wszystkich pionów przeciwnika albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, pozbawiając przeciwnika możliwości wykonania ruchu.

Piony mogą poruszać się o jedno pole do przodu po przekątnej (na ukos) na wolne pola. Bicie pionem następuje przez przeskoczenie sąsiedniego pionu (lub damki) przeciwnika na pole znajdujące się tuż za nim po przekątnej (pole to musi być wolne). Zbite piony są usuwane
z planszy po zakończeniu ruchu. Piony mogą bić zarówno do przodu, jak i do tyłu. W jednym ruchu wolno wykonać więcej niż jedno bicie tym samym pionem, przeskakując przez kolejne piony (damki) przeciwnika. Bicia są obowiązkowe.

Pion, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy, staje się damką. Damki mogą poruszać się
w jednym ruchu o dowolną liczbę pól do przodu lub do tyłu po przekątnej, zatrzymując się na wolnych polach. Bicie damką jest możliwe z dowolnej odległości po linii przekątnej i następuje przez przeskoczenie pionu (lub damki) przeciwnika, za którym musi znajdować się co najmniej jedno wolne pole.

Liczba graczy:     2
Wiek graczy:     od 8 lat
Czas gry:     30 min.
Edycja:     europejska
Instrukcja:     polska
Wymiary pudełka:     350x350x55 mm

PUDEŁKO ZAWIERA:
  •     plansza do gry (o wymiarach: 100x100 cm)
  •     32 piony
  •     instrukcja

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
CHIŃCZYK ADAMIGO

CHIŃCZYK ADAMIGO

Niedostępna
15,00 zł
Shuffle Monopoly Deal Disney

Shuffle Monopoly Deal Disney

Na wyczerpaniu (72h)
19,00 zł
Rummikub Standard

Rummikub Standard

24h
78,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje