Producent
Informacje o produkcie

Dixit

Dixit

Dostępność: 24h

Cena: 108,00 zł

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

Na czym to polega?
Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.

Gra otrzymała w 2009 roku nagrodę Golden Ace, French Game of the Year oraz została nominowana do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres w 2010 roku.

Liczba graczy:     3 - 6 osób
Wiek:     od 8 lat
Czas gry:     ok. 30 minut
Wydawca:     REBEL.pl
Projektant:     Jean-Louis Roubira
Ocena BGG:     7.00 / 10 (15401 ocen)
Pasujące koszulki:     magnum gold
Wydanie:     polskie
Instrukcja:     polska

Zawartość pudełka:

  • 84 wielkoformatowe karty
  • 1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
  • 6 drewnianych pionków królików
  • 36 znaczników głosowania
  • instrukcja

Produkty Pokrewne/Powiązane
Dixit 8: Harmonia

Dixit 8: Harmonia

24h
67,00 zł
Dixit 7: Wizje

Dixit 7: Wizje

24h
67,00 zł
Dixit 6: Wspomnienia

Dixit 6: Wspomnienia

24h
67,00 zł
Dixit 5: Marzenia

Dixit 5: Marzenia

72h
67,00 zł
Dixit 4: Początki

Dixit 4: Początki

24h
67,00 zł
Dixit 3

Dixit 3

24h
67,00 zł
Dixit 2

Dixit 2

24h
67,00 zł
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Hands Up

Hands Up

24h
33,00 zł
Tangram (edycja 2014)

Tangram (edycja 2014)

72h
16,00 zł
Kot Stefan

Kot Stefan

72h
67,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje