Producent
Informacje o produkcie

Ticket to Ride: Europe

(Ocena 9/10)

Ticket to Ride: Europe

Dostępność: Niedostępna

Cena: 141,00 zł

Europejska wersja rewelacyjnej planszówki

Wydanie angielskie
 Instrukcja polska

Od wzgórz Edynburga, poprzez Paryż i Warszawę, do słonecznegoKonstyntantynopola, od alejek Pamplony do stacji Berlina - Ticket toRide Europe pozwala Ci na zupełnie nową przygodę na mapie Europypoczątków XX wieku.

 

Ticket to Ride Europe to nowa wersja bestsellerowej gry Ticket to Ride, przeniesiona z obszaru Ameryki Północnej na Stary Kontynent. Zawiera nie tylko nową mapę, ale także nowe elementy gry, jak tunele, przeprawy promowe czy stacje kolejowe. Powiększone zostały także karty, aby były wygodniejsze w użyciu.

 

Wersja amerykańska została sprzedana na całym świecie w ponad320,000 egzemplarzy i uznana najlepszą grą roku 2004 (otrzymałaprestiżową nagrodę Spiele des Jahres). Wersja europejska jest pełną,samodzielną grą. Gwarantuje wiele godzin świetnej rozrywki dla całejrodziny.

 

Reguły gry są banalnie proste i można je wytłumaczyć w ciągu kilku minut. Cała gra jest szalenie elegancka i bardzo grywalna. POLECAMY!

 

Dlaczego MUSISZ mieć tę grę?!
 • Fantastycznie proste zasady, które można wytłumaczyć w trakcie rozkładania gry. To jedna z tych nielicznych gier, przy której naprawdę dobrze bawi się cała rodzina! Do tej gry uda Ci się zachęcić oporne rodzeństwo jak i nigdy-w-nic-nie-grających rodziców :)

 • Mechanika gry banalnie prosta, a przy tym dająca ogromnemożliwości wyboru i podejmowania strategicznych decyzji. Dzięki temuprzy grze wspaniale bawią się 6-latki (sprawdzone), 12-latki(sprawdzone doświadczalnie) jak i 30- czy nawet 40- latki!

 • Plansza znajoma i bliska każdemu, kto mieszka tam, gdzie my - w Europie, a na niej stolice ówczesnych państw i co ważniejsze miasta!

 • Eleganckie, pyszne wydanie, dużo ładniejsze od amerykańskiego -  ma nie tylko większe karty, ale również atrakcyjne figurki stacji kolejowych.

 • Tylko dzięki tej gdze będziesz mógł zagrać w Ticket to Ride na sieci!! Brakuje Ci chwilowo graczy, a masz ochotę zagrać? Uruchom przeglądarkę WWW ;)

 • Nowe, atrakcyjne zasady, które pozwolą urozmaicić rozgrywkę, a przy tym zawsze pozwolą zagrać na tradycyjnych zasadach.
Zmiany w stosunku doedycji amerykańskiej:

 

Nowe elementy:

 • Mapa Europy początków XX wieku i odpowiadające jej nowe lokacje i bilety
 • Większe karty pociągów
 • Figurki stacji kolejowych
 • Numer dostępowy do wersji online

Nowe zasady:

 • Bilety do najdłuższych tras są rozdawane graczom na początku gry. Bilety odrzucone przez graczy są usuwane z gry

 • Przeprawy promowe! Drogi morskie Europy mogą być przebyte za pewną cenę. Każda przeprawa wymaga tylu lokomotyw ile zaznaczono na danym odcinku. 
 • Tunele - pod europejskimigórami możesz przeprowadzić tunele, jednak jest to ryzykowne. Za każdymrazem gdy decydujesz się zbudować trasę w tunelu, musisz odkryć 3 kartywagonów ze stosu i każda karta pasująca kolorem do tych, które właśniezagrałeś wymaga zagrania kolejnej karty tego koloru (lub pominięciaTwojej kolejki, jeżeli nie masz ich wystarczającej liczby).

 • Stacje kolejowe: Nowy element gryi czwarta dostępna akcja w turze gracza. Stacja kolejowa może byćzbudowana w pustym mieście aby zdobyć dostęp do linii kolejowej innegogracza (aby stworzyć połączenia niezbędne do Twoich biletów). Stacje sąniezwykle użyteczne gdy jesteś w ślepym zaułku - w szczególności weWschodniej Europie. Jednak każda niezbudowana stacja jest warta 4punkty zwycięstwa na koniec gry, więc należy budować je rozważnie!


PUDEŁKO ZAWIERA:
1 mapa Europy
240 kolorowych Wagonów (po 45 w każdym z kolorów: niebieskim, czerwonym, zielonym, żółtym i czarnym, plus kilka dodatkowych zapasowych Wagonów w każdym kolorze)
15 kolorowych Dworców (po trzy w każdym kolorze takim jak kolory Wagonów)
158 ilustrowanych kart, zawierających:
110 kart Wagonów, 12 z każdego rodzaju plus 14 Lokomotyw
46 kart Biletów do miejsc przeznaczenia, w tym:
6 kart długich tras z niebieskim tłem
40 kart typowych tras
1 karta Podsumowania
1 karta premiowa Europejski Ekspres za Najdłuższą Nieprzerwaną Trasę
5 drewnianych Znaczników Punktacji (po jednym w każdym z pięciu kolorów)
1 instrukcja
1 numer dostępowy Days of Wonder Online

Liczba graczy:       2 - 5 osób
Wiek:     od 8 lat
Czas gry:     ok. 30 - 60 minut
Wydawca:     Days of Wonder
Projektant:     Alan R. Moon
Ocena BGG:     7.64 / 10 (5977 ocen)
Ranking BGG:     44. pozycja
Pasujące koszulki:     standard american
Wydanie:     angielskie
Instrukcja:     polska

Ocena 7

Bardzo fajna gra, choć po kilku razach zna się już wszystkie trasy i trochę powszednieje.

Ocena 10

Naprawdę rewelacyjna gra. Mam ją od niedawna i jestem zachwycona. Polecam.

Ocena 10

poznałam te grę na wakacjach w 2008 r Przywieźli ja znajomi ze Szwecji. Nie lubię grać w gry planszowe, ale ta jest kapitalna i potrafiła mnie "wciągnąć" na cały miesią. Polecam wszystkim!c (codziennie)

Produkty Pokrewne/Powiązane
Ticket to Ride: Nordic Countries

Ticket to Ride: Nordic Countries

Na wyczerpaniu (72h)
147,00 zł
Ticket to Ride: Marklin Edition

Ticket to Ride: Marklin Edition

Niedostępna
135,00 zł
Ticket to Ride

Ticket to Ride

Niedostępna
147,00 zł
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Dominion (edycja polska)

Dominion (edycja polska)

Niedostępna
141,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje