Producent
Informacje o produkcie

Warcaby - Młynek - z pionkami z drewna (Linia klasyczna)

Warcaby - Młynek - z pionkami z drewna (Linia klasyczna)

Dostępność: 72h

Cena: 66,00 zł

Warcaby

Przeciwnicy w grze nazywani są warcabistami (warcabistkami w wypadku pań). Wykonują one ruchy bierkami (warcabami) na kwadratowej planszy, która nazywana jest warcabnicą i jest podzielona na 64 równe pola (warcaby klasyczne) – na przemian jasne i ciemne. Gra rozgrywa się jedynie na polach ciemnych, które z tego powodu nazywane są aktywnymi. Do gry używa się warcabów ciemnych
i jasnych.

W warcabach międzynarodowych każdy gracz otrzymuje 20 kamieni, zaś w warcabach klasycznych 12. Przed rozpoczęciem partii środkowe rzędy pozostały puste, a kamienie są rozkładane na najbliższych, każdemu z graczy, rzędach, na ciemnych polach. W czasie gry w warcaby rozróżniamy następujące kamienie : warcaby zwykłe i warcaby uprzywilejowane - damki.

Młynek

Gra rozgrywana jest na planszy składającej się z 24 pól, rozmieszczonych na bokach trzech kwadratów różnej wielkości (mały, średni, duży), z których każdy kolejny umieszczony jest
w poprzednim. Początkowo każdy z dwóch graczy dysponuje 9 pionami (1 biały, 1 czarny).

Jako pierwsza ruch wykonuje osoba grająca pionami białymi, umieszczając na dowolnym polu swój pion, po czym gracze wykonują na zmianę kolejne ruchy umieszczając swoje piony na wolnych polach planszy. Kiedy gracze pozbędą się z rąk wszystkich pionów, wykonanie ruchu polega na przestawieniu wybranego ze swoich pionów znajdujących się na planszy na sąsiednie wolne pole.

Koniec gry następuje w sytuacji, kiedy jeden z graczy pozostaje z dwoma pionami na planszy lub nie może wykonać dozwolonego ruchu (jest zablokowany, tzn. wszystkie pola sąsiednie z polami, na których stoją jego piony, są zajęte). Jego przeciwnik odnosi wtedy zwycięstwo.

Liczba graczy:     2
Wiek graczy:     od 7 lat
Czas gry:     60 min.
Edycja:     europejska
Instrukcja:     polska
Wymiary pudełka:     190x275x70 mm

PUDEŁKO ZAWIERA:
  • gra Warcaby
  • gra Młynek
  • instrukcja
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Rój (nowa edycja)

Rój (nowa edycja)

Niedostępna
76,00 zł
Pędzące Żółwie

Pędzące Żółwie

24h
54,00 zł
Dixit

Dixit

24h
108,00 zł
Kalambury - WIELKIE

Kalambury - WIELKIE

Niedostępna
34,00 zł
Rój - dodatek Stonoga (The Pillbug)

Rój - dodatek Stonoga (The Pillbug)

Niedostępna
14,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje