Producent
Informacje o produkcie

KOLEJKA

KOLEJKA

Dostępność: 24h

Cena: 80,00 zł

Gra planszowa „Kolejka” opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…

Gracze ustawiają swoje pionki w kolejkach, nie wiedząc z początku do którego sklepu zostanie dostarczony towar. Napięcie rośnie, gdy odsłania się karty dostawy towaru i okazuje się, że kart towaru starczy tylko dla kilku szczęśliwców, stojących najbliżej drzwi do sklepu. Kolejka zaczyna napierać na drzwi, bo każdy chce być pierwszy. Do przepychania się w kolejce gracze używają zagrywanych z ręki kart kolejki, takich jak: „Matka z dzieckiem na ręku”, „Pan tu nie stał” czy „Towar spod lady”. Muszą jednak uważać na „Remanent”, „Pomyłkę w dostawie” oraz na stojące w każdej kolejce czarne pionki – spekulantów. Z zakupami wrócą do mieszkania tylko ci, którzy najsprawniej wykorzystali trzymane w ręku karty kolejki.

Na kartach towaru przedstawiono zdjęcia sześćdziesięciu oryginalnych przedmiotów z czasów PRL. W sklepach znajdziemy między innymi buty „Relaks”, wodę toaletową „Przemysławkę”, herbatę „Popularną” oraz wiele innych trudno dostępnych dóbr. Na osiedlu jest też bazar, gdzie można kupić wszystko, ale trzeba słono zapłacić. Chyba że uda się dogadać z przekupką... W tej historycznej grze planszowej trzeba nieźle kombinować, żeby zdobyć upragniony towar.

Wiek:     12+
Liczba Graczy:     2 - 5 graczy
Czas Gry:     60 minut
Instrukcja:     Polska
Wydanie:     Polskie

Zawartość pudełka:

  • dwie tekturowe plansze do gry
  • 32 drewniane pionki w 8 kolorach
  • 50 kart kolejki w 5 kolorach
  • 5 kart listy zakupów
  • 60 kart towarów w 5 kolorach
  • 15 kart dostawy towaru w 5 kolorach
  • 5 kart pomocy graczy w 5 kolorach
Produkty Pokrewne/Powiązane
Kolejka (IPN) - Ogonek

Kolejka (IPN) - Ogonek

Niedostępna
22,00 zł
Dostępność: Niedostępna
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Kości Pirackie Travel

Kości Pirackie Travel

Niedostępna
7,00 zł
Dostępność: Niedostępna
K2 (nowa edycja)

K2 (nowa edycja)

24h
94,00 zł
Ticket to Ride: Asia

Ticket to Ride: Asia

Niedostępna
101,00 zł
Dostępność: Niedostępna
Craftsmen

Craftsmen

72h
40,00 zł

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje